Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. 

Satış Sözleşmesi Hyggefood Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (hyggefisk.com) ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir. 

Madde-1 
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. 

Madde-2 
SATICI BILGILERI 

Ünvanı : HYGGEFOOD GIDA SANAYİ VE TİCARET ANOMİM ŞİRKETİ A.Ş. 

Adres : İkitelli OSB Mah. YTU İkitelli Teknopark Sok. No: 1/1B23 34490 Başakşehir/İstanbul

Telefon : 0 850 255 155 9 

BANKA HESAP BİLGİLERİ

Banka Adı : TÜRKİYE İŞ BANKASI

Şube Kodu : 1299 (İSTANBUL ŞUBESİ)

Hesap No : 0543185

IBAN : TR43 0006 4000 0011 2990 5431 85

Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.

Elektronik Ticaret Mağazası: www.hyggefisk.com

Bundan ELEKTRONİK ORTAM olarak anılacaktır.

Madde-3 
ALICI BILGILERI 

Tüm üyeler: HYGGEFOOD GIDA SANAYİ VE TİCARET ANOMİM ŞİRKETİ A.Ş. firmasının web sayfası hyggefisk.com’dan alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra ALICI veya MÜŞTERİ olarak anılacaktır).

Madde-4 
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI: 

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde-5 
GENEL HÜKÜMLER

5.1– ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2– Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. 

5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

5.5 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce hâksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü eksiksiz ve ambalajı açılmamış şeklinde 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.6 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile Alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 

5.7 – Is bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirildikten sonra) ve elektronik ortama ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

Madde – 6

YETKİLİ MAHKEME:

Is bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcının veya Satıcının yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır